PSP ČR

Prohlášení Poslanecké sněmovny k NATO

14. 05. 2014 | 10:55

Česká republika považuje členství v NATO za základní pilíř své bezpečnostní politiky a národní obrany. Jsme pevným, spolehlivým a aktivním článkem Severoatlantické aliance. To platilo od prvního okamžiku našeho vstupu do NATO v roce 1999 a platí to o to více i dnes. Právě v roce, kdy si připomínáme 15. výročí našeho vstupu do Severoatlantické aliance a ve světle znepokojujícího vývoje situace na Ukrajině, uvědomujeme si zásadní význam NATO pro udržení stability a míru. Česká republika je proto plně připravena plnit veškeré závazky, které z jejího členství a z Washingtonské smlouvy vyplývají. Aktivní obranu hodnot, na kterých je Aliance postavena, považujeme za svoji samozřejmou a čestnou povinnost.

Dětské skupiny, které mají ulevit přeplněným školkám, dostaly zelenou

26. 03. 2014 | 13:04

Poslanci ve středu pustili do druhého čtení vládní návrh zákona, který má umožnit vznik tzv. dětských skupin, do nichž by rodiče mohli dávat potomky v rámci předškolního vzdělávání. Návrh podpořili vládní i opoziční poslanci, ačkoliv ČSSD v minulém volebním období zavedení dětských skupin kritizovala. ČR má v posledních letech problémy s nedostatkem míst ve školkách a jeslích.

Adamová: Pane Okamuro, nejdříve zkuste ty prvky přímé demokracie zavést u sebe ve straně

25. 03. 2014 | 18:49

Projev na 7. schůzi Poslanecké sněmovny dne 25. 3. 2014.

25. 03. 2014 | 11:09

Poslanecká sněmovna svým usnesením dne 25. března odmítla násilnou anexi části území Ukrajiny - Krymu ze strany Ruské federace a označila ho za porušení mezinárodního práva. Zároveň požádala vládu, aby se věnovala situaci českých krajanů na Ukrajině.

Proběhl seminář k dětským skupinám

04. 03. 2014 | 12:20 Seminář dětské skupiny

V Poslanecké sněmovně dnes proběhl seminář, který uspořádaly kolegyně Věra Kovářová a Anna Putnová. Téma "Předškolní péče o dítě - uniformita, nebo pluralita?" velmi rezonuje, účast byla vysoká. Příspěvek jsem pojala z pohledu obce, která by zřizováním dětských skupin mohla pružně řešit nedostatek míst v předškolních zařízeních.
Doufám, že i dnešní připomínky z mnoha různých úhlů pohledu přispějí k přijetí kvalitního zákona, který bude pomáhat především rodičům a dětem.

Pozvánka na seminář o dětských skupinách

28. 02. 2014 | 10:37

Kolegyně Věra Kovářová s Annou Putnovou připravili pod záštitou ministryně práce a sociálních věcí Michaely Marksové – Tominové seminář o dětských skupinách nazvaný “Předškolní péče o dítě – uniformita nebo pluralita?”. Seminář se uskuteční v budově Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky (místnost Státní akta) ve Sněmovní ulici 4, Praha 1, a to v úterý 4. března od 9 do 12 hodin.

 

Kalousek: Vláda nechce dluhovou brzdu, bude raději utrácet

19. 02. 2014 | 08:56 Kalousek na TK

Poslanecká sněmovna zamítla návrh ústavního zákona o rozpočtové odpovědnosti. Pod návrhem sice byli podepsáni poslanci TOP 09, jednalo se však o výsledek tříleté práce ministerstva financí a expertní skupiny zástupců stran napříč politickým spektrem. Kritici nepředložili žádný argument, proč nemá být dlouho veřejně diskutovaný návrh propuštěn do dalšího čtení, kde by bylo možné jej ještě upravit.

  Markéta Pekarová Adamová
Poslankyně Parlamentu ČR za Hl. m. PrahaZastupitelka MČ Praha 8

Vážení podporovatelé, děkuji vám za vaše hlasy i důvěru, kterou do TOP 09 vkládáte. Nezklameme vás!

Na pražském sněmu TOP 09 jsem byla nominována na 1. místopředsedkyni strany. Důvěry si velmi vážím a děkuji za ni.Celostátní sněm TOP 09 se uskuteční 25. - 26. 11. 2017.

Ustavující schůze Poslanecké sněmovny bude zahájena 20. listopadu 2017. 

Volby 2017
Celostátní sněm TOP 09
Poslanecká sněmovna