Blog

Neřešit důchody je časovaná bomba

08. 08. 2017 | 10:53

Podle vládní studie, kterou prezentuje někdejší ministr práce a sociálních věcí a současný poradce premiéra Vladimír Špidla, nepotřebuje český důchodový systém reformu. Byl to přitom sám Špidla, kdo ještě v pozici ministra po reformě penzí volal. Už tehdy, před 17 lety, si vláda dlouhodobou neudržitelnost penzijního systému uvědomovala. 

Zákoník práce aneb s vaničkou vyléváme i dítě

29. 08. 2016 | 15:17

V souvislosti s novelou zákoníku práce se často zmiňují velmi nepovedené a tedy křiklavé perly jako jsou nové podmínky pro práci z domova (včetně povinnosti zamezit izolaci zaměstnance) nebo povinnost zaměstnavatele chránit zaměstnance před stresem. Anebo naopak vcelku vítané zpřesnění pravidel pro pracovní agentury či písemné zdůvodňování neochoty poskytnout zkrácený úvazek rodičům vracejícím se z rodičovské dovolené.

Stranou pozornosti ale stojí další změny, které ministryně Marksová navrhuje. Přitom i ty jsou docela zásadní a o politice socialistů mnohé vypovídají. Řada z nich na první pohled vypadá nevinně anebo naopak prospěšně. Opak je pravdou.

Předvolební guláš slibů ministryně Marksové, aneb papír snese všechno

11. 08. 2016 | 13:24

Sociální demokracie, zdá se, má najednou lék na vše. Tedy hlavně před volbami. Aktuálním „trhákem“, který voličům nabízí ministerstvo práce a sociálních věcí v čele s Michaelou Marksovou, je zázračný recept na řešení dlouhodobé nezaměstnanosti. Jak na to? Je to prosté, milý Watsone! Pište si!

Netrestejme děti za neplacení alimentů

28. 06. 2016 | 11:08

Tento měsíc ještě nezaplatím. Možná, když se vydaří, zaplatím příští měsíc, o dítě je přece postaráno, řekl si Jan. Mohu si to dovolit, protože to za mě zaplatí stát, vypočítával. Co Jana k takovýmto myšlenkám přivedlo? Komunistický návrh náhradního výživného a obdobná varianta ministryně Michaely Marksové, tzv. zálohové výživné. Podle posledních čísel dluží rodiče dětem, s nimiž nežijí, 13 miliard korun. Zálohové výživné tento problém neřeší. Spíše naopak jej bude prohlubovat. Je to jen další sociální dávka, která přesouvá odpovědnost z jednotlivce na celou společnost, ale o snižování dluhu na výživném ani neusiluje.

Kvalita Karlínských farmářských trhů rapidně klesla

26. 05. 2016 | 16:59

Vzpomínáte na dobu, kdy farmářské trhy v Karlíně nebyly pouhým místem, kam si v sobotu ráno přijdete pro pečivo, ze zvyku obejdete zbylé stánky a už přemýšlíte, jak strávíte zbytek dopoledne? Dny, kdy Karlínské farmářské trhy nebyly pouze o nákupech, ale také, a možná především, o sousedském setkávání, jsou zdá se pryč. Nenávratně? Doufejme že nikoliv.

  Markéta Pekarová Adamová
Poslankyně Parlamentu ČR za Hl. m. PrahaZastupitelka MČ Praha 8

Vážení podporovatelé, děkuji vám za vaše hlasy i důvěru, kterou do TOP 09 vkládáte. Nezklameme vás!

Žena má právo na rodinu i kariéru. Z toho #neuhneme

Chceme největší reformu školství od Marie Terezie. Navýšíme finance do regionálního školství o 30 mld. Kč.

Volby 2017
Rodinná politika
Vzdělávání