Akce

Seminář o sdílené ekonomice

07. 06. 2017 | 16:07

V posledním desetiletí jsme svědky bouřlivého rozvoje technologií a služeb. Sdílená ekonomika už dávno není záležitostí pár nadšenců. Je to záležitost nás všech. Trendům musíme jít sebevědomě naproti a zároveň vytvořit rovné podmínky pro všechny. Jaké máte vy zkušenosti s aplikacemi jako Uber, Liftago, BlaBlaCar, Airbnb ap.? Jaké nejčastěji používáte?

 

Uděláme největší reformu vzdělávání od dob Marie Terezie

31. 05. 2017 | 16:00

Zdravá společnost stojí na úspěšných jednotlivcích. Podle TOP 09 musí mít každý férovou šanci žít, jak sám chce. Z toho neuhneme. „Každému musíme nabídnout špičkové vzdělání.Chceme udělat největší reformu vzdělávání od dob Marie Terezie. Vzdělávání každý rok podpoříme 30 miliardami korun navíc,“ uvedla místopředsedkyně TOP 09 Markéta Adamová.

TOP 09 odstartovala kampaň, ze svých hodnot "neuhne"

30. 05. 2017 | 17:30

TOP 09 dnes představila svůj volební program a zahájila kampaň před podzimními sněmovními volbami. Voličům nabízí jasný postoj, o který se můžou opřít. Do kampaně jde proto se sloganem - "Neuhneme". V programu TOP 09 zdůrazňuje jistotu občanů v jejich penzi, boj proti korupci, snížení sociálních odvodů a podporu podnikání.

Projev Markéty Adamové na 4. celostátním sněmu TOP 09

29. 11. 2015 | 15:52

Vážený pane předsedo, vážené dámy a pánové,

Když jsem před několika týdny byla oslovena s žádostí, abych přijala kandidaturu na post místopředsedkyně TOP 09, dlouho jsem se rozmýšlela. Přemýšlela jsem zejména nad tím, jak mohu straně, za níž všichni společně kopeme, být prospěšná. Jak mohu být prospěšná nejen svému regionu, tedy Praze, ale i Vám ostatním z krajů.

Zlepšit systém financování škol je nutné

27. 04. 2015 | 15:18

Novela školského zákona sice pomůže začlenění dětí se speciálními vzdělávacími potřebami do běžných škol, ale ty nemají žádnou jistotu financování. Podle poslankyně Markéty Adamové (TOP 09) je naprosto nezbytné změnit situaci. Poslankyně o problému dnes diskutovala při návštěvě inkluzivních škol v Ústí nad Labem.  Kvůli absenci systémového financování bude interpelovat ministra školství.

Adamová: Poznejme inkluzivní základní školy

21. 04. 2015 | 13:04

Návštěvu tzv. inkluzivní školy, která vytváří spravedlivé prostředí pro všechny děti, zorganizovala pro poslance předsedkyně podvýboru pro lidská práva Poslanecké sněmovny a pražská poslankyně Markéta Adamová (TOP 09). Společně s Ligou lidských práv navštívili Základní školu Generála Janouška v Praze, která je od roku 2013 držitelem certifikátu Férová škola.

  Markéta Pekarová Adamová
Poslankyně Parlamentu ČR za Hl. m. PrahaZastupitelka MČ Praha 8

Duální vysílání - navrhuji, aby si divák ČT mohl přepnout mezi dabingem a původním zněním s titulky. Více informací naleznete v tiskové zprávě.

V Poslanecké sněmovně se ptám za Vás. Všechny mé interpelace a odpovědi na ně nalezdete ZDE.

Navrhuji spravedlivou mateřskou pro všechny rodiny. Proč?

Poslanecká sněmovna
Interpelace
Poslanecká sněmovna